28 kwietnia 2013

Hearts.

Dzisiaj, z samego rana, pewne niby proste słowa poruszyły moje serce :). W mojej parafii msza o 10:30 przeznaczona jest dla dzieci. Ja chodzę zwykle na inną godzinę, ale dzisiaj akurat wyszło tak, że z rodzicami pojechaliśmy na tę mszę. Kiedyś chodziłam na nią co niedziela. Zamiast kazania ksiądz zaprasza wszystkie obecne dzieci pod ołtarz i przeprowadza takie małe nauki, rozmawia z nimi. Jako że dzisiaj ewangelia mówiła o przykazaniu miłości, to ksiądz zadał dzieciom pytanie: "Do czego służy serce?". W górę wystartowały małe rączki upominając się o to, aby pozwolono im odpowiedzieć. Ksiądz podszedł do jednej dziewczynki, przyłożył jej mikrofon do ust, a ona rozradowana powiedziała: "Do kochania". Kilkoro ludzi zaśmiało się cicho, a mi zeszkliły się oczy. Te słowa tak uderzyły w moje serce, że ledwo opanowałam wzruszenie. Bo nieważne, że bez serca nie ma życia. Ważne, jest to, że dzięki sercom możemy kochać. Dzieci są najlepszymi nauczycielami życia.Jeśli chodzi o zakończenie liceum: już tęsknię :). Mimo tego, że klasa, szczerze mówiąc, nie była zgrana i mieliśmy podzielone zdania to wiążę z tą szkołą wspomnienia z najlepszych lat mojego życia. Spotkamy się za tydzień na maturze, potem na rozdaniu wyników i koniec. Później z większością się pewnie już nie zobaczę. Było świetnie :)A dzisiaj obchodzę 19. urodziny. Czas leci jak szalony ;p.
Spokojnej niedzieli!

5 komentarzy:

 1. jej, wszystkiego najlepszego! :* duzo szczescia, spelnienia wszystkich marzen no i oczywiscie powodzenia na maturze ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie jest podobnie, jedna msza jest przeznaczona dla mniejszych dzieci, tylko że w moim przypadku to jest o 11:30. Masz rację, dzieci czasami wypowiedzą się mądrzej na niektóre pytania niż niektórzy ludzie.. Moja klasa też nie jest zgrana, ale w ciągu tych kilku miesięcy ogromnie się do nich przyzwyczaiłam.. w sumie w szkole spędzamy prawie połowę dnia i tyle godzin w otoczeniu tych ludzi sprawia że chcąc czy nie chcąc przyzwyczajamy się. Wszystkiego co najlepsze :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Sto lat, sto lat! szczęścia, zdrówka i powodzenia na maturze :D
  Przede mną jeszcze rok liceum i też każdy pójdzie w swoją stronę, eh. Za szybko teraz ten czas leci...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego dobrego mała! :):* dzieci i pijani zawsze mówią prawdę :) hehe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia na maturze !
  Ja w tym roku wybieram się do liceum ;)

  OdpowiedzUsuń

Na komentarze odpowiadam zawsze, jeżeli oczywiście są konkretne i NIE zawierają reklamy :). Jeśli będę chciała odwiedzić Twojego bloga - trafię. W każdym razie nie zachęcisz mnie spamem.